bnnr1
bnnr2
  • Yüzey İşlemler Sempozyumu
    Eser Kimya, 15-18 Haziran 2011 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla kampüsünde gerçekleşecek 1. Yüzey İşlemler Sempozyumu'na katılıyor.
  • Web Sayfamız Açıldı!
    Uzun süredir yapım aşamasında olan www.eserkimya.com.tr internet sitemiz yayın hayatına başlamıştır. Eser Kimya ile ilgili bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
  • Yüzey İşlemler Sempozyumundan Kareler
    Eser Kimya, 15-18 Haziran 2011 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla kampüsünde gerçekleşecek 1. Yüzey İşlemler Sempozyumu'na katıldı.

Eser Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., daha önce yurt dışından ithal edilen – katma değeri yüksek – çok sayıda galvano kimyasalını kendi formülleriyle Türkiye'de üretmektedir.

2004 yılında kalite yönetim sistemi çalışmaları sonuçlandırılarak, sektörün ilk ISO 9001-2000 belgesini alan firma ünvanı kazanılmıştır.  Yine sektörde ilk olarak güvenlik sertifikası (MSDS) hazırlama belgesine sahip olunmuştur.
Ürün kalitesindeki güvenilirlik ve üretimimizin uluslararası kalite standartlarına uygunluğu, yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerimizin bizi tercih etmelerindeki sebeplerin başında gelmektedir. Ürettiğimiz galvano kimyasalları -yurt içi satışlar dışında- Almanya,  Yunanistan, Romanya, Rusya gibi ülkelere de ihraç edilmektedirler. 

Sektördeki birçok firmada bulunmayan modern cihazlara (Cass ve tuz sisi testi, iyon kromotograf,  polarograf, siklik voltammetre,
X-ray kalınlık ölçme spektrofotometresi, tahribatlı kalınlık ölçme, atomik absorpsiyon spektrofotometresi, UV – VIS spektrofotometresi , ISE , otomatik titratör, mikro sertlik cihazı vd) sahip olan kimya ve fizik laboratuvarlarımızda, özellikle daha çevreci kimyasallar üretebilmek üzere AR-GE çalışmalarımız sürdürülmektedir.

Eser Kimya,  galvano kimyasalları üretimi dışında tam otomatik galvano tesislerinin proje, üretim ve montajını yaparak anahtar teslimi işletmeye almaktadır. Bunlar, yüksek kalitedeki kaplamaların maksimum  kapasite kullanımı ve rekabet edebilir birim fiyatlarla yapabilmesi nedeniyle,  sektörün en prestijli tesisleri konumundadırlar.