bnnr1
bnnr2
  • Yüzey Islemler Sempozyumu
    Eser Kimya, 15-18 Haziran 2011 tarihlerinde Istanbul Teknik Üniversitesi Taskisla kampüsünde gerçeklesecek 1. Yüzey Islemler Sempozyumu'na katiliyor.
  • Web Sayfamiz Açildi!
    Uzun süredir yapim asamasinda olan www.eserkimya.com.tr internet sitemiz yayin hayatina baslamistir. Eser Kimya ile ilgili bir çok bilgiye sitemizden ulasabilirsiniz.
  • Yüzey Islemler Sempozyumundan Kareler
    Eser Kimya, 15-18 Haziran 2011 tarihlerinde Istanbul Teknik Üniversitesi Taskisla kampüsünde gerçeklesecek 1. Yüzey Islemler Sempozyumu'na katildi.

Eser Kimya Sanayi ve Ticaret A.S., daha önce yurt disindan ithal edilen – katma degeri yüksek – çok sayida galvano kimyasalini kendi formülleriyle Türkiye'de üretmektedir.

2004 yilinda kalite yönetim sistemi çalismalari sonuçlandirilarak, sektörün ilk ISO 9001-2000 belgesini alan firma ünvani kazanilmistir.  Yine sektörde ilk olarak güvenlik sertifikasi (MSDS) hazirlama belgesine sahip olunmustur.
Ürün kalitesindeki güvenilirlik ve üretimimizin uluslararasi kalite standartlarina uygunlugu, yurt içi ve yurt disindaki müsterilerimizin bizi tercih etmelerindeki sebeplerin basinda gelmektedir. Ürettigimiz galvano kimyasallari -yurt içi satislar disinda- Almanya,  Yunanistan, Romanya, Rusya gibi ülkelere de ihraç edilmektedirler. 

Sektördeki birçok firmada bulunmayan modern cihazlara (Cass ve tuz sisi testi, iyon kromotograf,  polarograf, siklik voltammetre,
X-ray kalinlik ölçme spektrofotometresi, tahribatli kalinlik ölçme, atomik absorpsiyon spektrofotometresi, UV – VIS spektrofotometresi , ISE , otomatik titratör, mikro sertlik cihazi vd) sahip olan kimya ve fizik laboratuvarlarimizda, özellikle daha çevreci kimyasallar üretebilmek üzere AR-GE çalismalarimiz sürdürülmektedir.

Eser Kimya,  galvano kimyasallari üretimi disinda tam otomatik galvano tesislerinin proje, üretim ve montajini yaparak anahtar teslimi isletmeye almaktadir. Bunlar, yüksek kalitedeki kaplamalarin maksimum  kapasite kullanimi ve rekabet edebilir birim fiyatlarla yapabilmesi nedeniyle,  sektörün en prestijli tesisleri konumundadirlar.